Таліби заборонили чоловікам в Афганістані голити бороди та відвідувати барбершопи

149
2 хвилини
Таліби заборонили чоловікам в Афганістані голити бороди та відвідувати барбершопи
Радикальний рух «Талібан» ввів для афганських чоловіків заборону на гоління борід і відвідування барбершопів, пояснюючи це рішення вимогами норм ісламу. Про це повідомила в неділю місцева газета Ettelaat, з посиланням на керівника управління інформації і культури південній провінції Гільменд.

За його словами, обмеження, які набрали чинності в кінці тижня в зазначеному регіоні, поширюються на весь Афганістан. У самому Гільменді, як і раніше в південно-східній провінції Кандагар, була також введена заборона на виконання музики.

Як уточнив представник місцевої влади, відповідні рішення були прийняті на спеціальному засіданні створеного нещодавно замість міністерства у справах жінок міністерства ісламського заклику, орієнтації, веління благого і заборони поганого. 

Коли радикали знаходилися при владі у 1996-2001 роках в Афганістані існував аналог цього органу, наділеного функціями ісламської «поліції моралі», під назвою «Амр бе Мааруф ва нахи аз мункар» («Веління благого і заборона поганого»).

Раніше місцеві ЗМІ повідомляли про закриття по всій країні великої кількості чоловічих салонів краси та барбершопів через перешкоди їх діяльності з боку бойовиків «Талібану».

В 1996-2001 роках з перших днів свого правління радикали встановили жорстку регламентацію побуту і сімейного життя афганців, скасувавши телебачення та заборонивши сучасну музику, образотворче мистецтво, фото- і відеозйомку, вилучаючи та знищуючи аудіо- та відеомагнітофони. Крім цього, вони вимагали від жителів Афганістану носити тільки національний одяг (жінкам — чорного кольору, чоловікам — білого), оголосивши також, що для кожного чоловіка носіння бороди є ісламським обов'язком.

Читайте також: Соціал-демократи ФРН здобули перемогу на виборах в Бундестаг
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...