Суд заочно арештував Азарова у справі про держзраду

430
2 хвилини
Суд заочно арештував Азарова у справі про держзраду
Печерський районний суд Києва в середу, 20 жовтня, прийняв рішення про заочний арешт колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова, який очолював український уряд за часів президентства Віктора Януковича. Суд постановив обрати щодо Азарова запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, задовольнивши клопотання Державного бюро розслідувань (ДБР).

«За участю прокурорів офісу генерального прокурора Печерський районний суд Києва обрав колишньому прем’єр-міністру України запобіжний захід у вигляді утримання під вартою в кримінальному провадженні за обставинами вчинення ним державної зради», — йдеться в повідомленні.

«Обрання Азарову заочного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою надасть підстави звертатись із запитами щодо надання міжнародно-правової допомоги про його екстрадицію, а також дозволить ініціювати питання про здійснення спеціального досудового розслідування», — йдеться в повідомленні ДБР.

Азарова підозрюють в скоєнні державної зради у зв’язку із так званими Харківськими угодами. У 2010 році між Україною і Росією було підписано угоду про перебування російського Чорноморського флоту на території України. В результаті підписання і ратифікації цього документа були «штучно створені передумови» для збільшення чисельності військ РФ на території України, вторгнення Збройних сил РФ і окупації ними Криму, вважає слідство.

Після втечі експрезидента Віктора Януковича в лютому 2014 року, Україну покинув і Микола Азаров, нагадує Deutsche Welle. Колишній прем'єр, так само як і Янукович, знаходиться в Росії. Він заперечує свою провину і називає звинувачення «заздалегідь сфальсифікованою справою». Крім того, Азаров відкидає звинувачення в тому, що умови підписання Харківських угод були нав'язані йому тодішнім російським президентом Дмитром Медведєвим, як стверджує ДБР України.

Читайте також: Лідери країн ЄС обговорять на саміті 21 жовтня ситуацію з верховенством права в Польщі
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...