США заздалегідь ознайомили Україну зі змістом своєї відповіді РФ щодо «гарантій безпеки»

66
2 хвилини
США заздалегідь ознайомили Україну зі змістом своєї відповіді РФ щодо «гарантій безпеки»
США заздалегідь ознайомили Україну зі змістом своєї відповіді на вимоги Росії щодо «гарантій безпеки».

«Ми бачили письмову відповідь США до того, як вона була передана Росії. З української сторони заперечень немає. Важливо, що США залишаються в тісному контакті з Україною до і після всіх контактів з Росією. Жодних рішень щодо України без України. Золоте правило», — написав глава МЗС України Дмитро Кулеба у своєму мікроблозі у Twitter у четвер, 27 січня. Про це повідомляє видання DW.

Напередодні посол США у Москві Джон Саліван передав МЗС Росії офіційну відповідь Вашингтона на російські вимоги. При цьому США попросили Росію не публікувати зміст документа.

Росія, зокрема, вимагала від НАТО відмови від прийняття до свого складу України та Грузії. США та НАТО відкинули цю вимогу. Президент США Джо Байден обіцяв, що без участі Києва в Україні не буде прийнято жодних рішень. Держсекретар США Ентоні Блінкен 26 січня заявив, що відповідь США повною мірою узгоджена з Україною та європейськими союзниками.

Дмитро Кулеба також назвав гарною новиною згоду Росії на проведення нового раунду переговорів у «нормандському форматі» на початку лютого у Берліні. За словами Міністра, це свідчить про прагнення Москви до дипломатичного врегулювання конфлікту навколо України.

Читайте також: Лавров заперечує плани Росії напасти на Україну
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...