США та НАТО надіслали Росії відповіді та ідеї щодо гарантій безпеки

44
3 хвилини
США та НАТО надіслали Росії відповіді та ідеї щодо гарантій безпеки
Сполучені Штати та НАТО в середу направили Росії письмові відповіді на її пропозиції щодо гарантій безпеки та сформулювали свої власні ініціативи.

«Сьогодні НАТО передало наші письмові пропозиції Росії. Ми зробили це паралельно зі Сполученими Штатами», — сказав журналістам у Брюсселі генсекретар НАТО Єнс Столтенберг.

«Переданий нами документ включає побоювання США та їхніх союзників і партнерів щодо дій Росії, які підривають безпеку, оцінку по суті тим, що викликають стурбованість у Росії, і наші власні ідеї в областях, де ми змогли знайти спільні точки дотику», — сказав журналістам держсекретар США Ентоні Блінкен у Держдепартаменті.

Столтенберг також заявив, що відповідь Північноатлантичного альянсу на пропозиції Росії з європейської безпеки включає Україну та ситуацію навколо неї та закликала РФ до деескалації ситуації.

«Росія має також вивести свої сили з України, Грузії та Молдови, де вони розгорнуті без згоди цих країн», — сказав генсек НАТО. «Напруга наростає. Росія нарощує військову присутність, і ми бачимо не лише більше військових навколо України, а й у Білорусії», — додав він.

Столтенберг повідомив, що НАТО пропонує Росії ініціативи щодо зниження ризиків, відновлення роботи представництв — альянсу в Росії та Росії в Брюсселі, а також роботу з контролю над озброєннями. «Росія припинила відносини з НАТО, що ускладнює наш діалог. Тому нам потрібно відновити наші представництва у Москві та Брюсселі. Нам також потрібно відновити на повну потужність комунікацію з військових тем», — сказав Столтенберг.

За його словами, у НАТО готові розмовляти з Росією на тему її міркувань щодо власної безпеки та європейської безпеки загалом. Водночас НАТО повідомило російській стороні, що не піде на компроміси за своїми фундаментальними принципами.

«Ми дали ясно зрозуміти, що не підемо на компроміси щодо наших головних принципів, і один із них полягає в тому, що будь-яка країна має право обирати свій власний шлях», — сказав Столтенберг. У свою чергу Блінкен заявив, що, з погляду Вашингтона, «двері НАТО відчинені, і вони залишаються відчиненими, ми віддані цьому принципу».

Блінкен також заявив, що розраховує на розмову з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим найближчими днями для опрацювання наступних етапів переговорів. Він зазначив, що США «відкриті до діалогу, ми віддаємо перевагу дипломатії».

Читайте також: Навального та його соратників внесли до списку «терористів та екстремістів»
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...