Справу про блокування понад 400 сайтів закрили

108
2 хвилини
Справу про блокування понад 400 сайтів закрили
Правоохоронці закрили кримінальну справу про блокування понад 400 сайтів. Рішення про арешт майнових прав інтелектуальної власності також скасували.

Кримінальне провадження, за яким Голосіївський районний суд ухвалив заблокувати 426 сайтів, буде закрито. Про це повідомив заступник голови МВС Антон Геращенко на своїй сторінці у фейсбуці.

Геращенко повідомив, що позивачем у цій справі є громадянин Олександр Пан, якому дуже не подобалося те, що про нього писали на різних інтернет-сайтах в різний час, називаючи його шахраєм та пройдисвітом, а також називаючи його іншими неприємними епітетами. 17 грудня 2020 року Олександр Пан звернувся в поліцію зі скаргою на нібито скоєні проти нього шахрайські дії.

Потім Пан і його адвокати звернулися до Голосіївського районного суду з вимогою накласти арешт на сотні інтернет-сайтів, які в різний час щось про нього писали.

Автоматична система розподілу справ розподілила справу на суддю Катерину Григорівну Плахотнюк. Суддя Плахотнюк 4 лютого 2021 року винесла рішення про визнання 426 інтернет-сайтів, які розміщували вказані вище матеріали, такими, що принижують честь і гідність О. Пана, тобто — «знаряддям злочину», та наклала на них арешт.

Далі, необґрунтоване рішення суду направили слідчому поліції, а також до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

«Ніяких реальних дій, які б нанесли шкоди власникам Інтернет ресурсів нанесено не було. Крім шкоди суспільній моралі після таких рішень суду», — написав Геращенко.

Він зазначив, що поліція вже відкликала свій супровідний лист до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

«Щодо судді Плахотнюк, то особами, потерпілими від винесення необґрунтованого та свавільного, на мою думку, рішення про накладання арешту на 426 інтернет-сайтів, має бути внесена скарга до Вищої ради правосуддя для подальшого вивчення питання про відповідність судді займаній посаді. З Олександром Паном розмова буде проведена окремо», — додав Геращенко.

Читайте також: У МВС відреагували на блокування сайтів
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...