Соціал-демократи ФРН здобули перемогу на виборах в Бундестаг

1088
2 хвилини
Соціал-демократи ФРН здобули перемогу на виборах в Бундестаг
Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) перемагає на парламентських виборах у ФРН, набираючи 25,7% голосів. Про це свідчать офіційні попередні дані, опубліковані в ніч на понеділок Федеральної виборчої комісії (ЦВК).

Згідно з даними ЦВК, другу за чисельністю фракцію в німецькому парламенті сформує блок Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС/ХСС), за нього свої голоси віддали 24,1% виборців. Це найгірший результат консерваторів за всю історію, причому ХДС програв соціал-демократам навіть на батьківщині свого лідера Арміна Лашета — в Північному Рейні — Вестфалії. Він займає там пост прем'єра землі.

Всього в Бундестаг нового, 20-го, скликання проходять шість політичних об’єднань: окрім СДПН і ХДС/ХСС, це «Зелені», які посіли третє місце з 14,8% голосів, ліберальна Вільна демократична партія (ВДП, ліберали) з 11,5% голосів, правопопулістська «Альтернатива для Німеччини» з 10,3%, Ліва партія з 4,9%. Остання потрапляє в парламент завдяки тому, що отримала три прямих мандати у виборчих округах.

У Німеччині використовується змішана виборча система, що поєднує мажоритарний і пропорційний принципи. Половина депутатів обирається у 299 виборчих округах шляхом прямого голосування, інша — за партійними списками. Кожен виборець має два голоси. Перший голос віддається за кандидата (прямий мандат), другий — за партійний список. Кількість мандатів партій в Бундестазі має показувати результати голосування за партійними списками.

Місця в Бундестазі розподіляться приблизно наступним чином: СДПН отримає приблизно 205-209 мандатів, ХДС/ХСС — 194-196, «Зелені» — 116-118, ліберали — 91-93, «Альтернатива для Німеччини» — 84, Ліва партія — 39 −40.

Читайте також: Туреччина хотіла б, щоб війська США слідом за Афганістаном пішли з Сирії та Іраку
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...