«Слуга народу» Качура назвав свої слова про вакцину фейком

264
2 хвилини
«Слуга народу» Качура назвав свої слова про вакцину фейком
Народний депутат Олександр Качура, член фракції «Слуги народу», звинуватив журналістів у перекручуванні його слів про закупівлю російської вакцини від коронавірусу.

Про це він сказав в ефірі «Свободи слова» на телеканалі ICTV.

За новою версією Качури, влада закупить вакцину, ефективність якої доведуть клінічно, й не факт, що вона буде російською. Про це йдеться в моніторингу політичних токшоу українських телеканалів за 12—16 жовтня 2020 року.

В ефірі телеканалу NewsOne Качура сказав дослівно: «Я считаю, что главным приоритетом для государства и каждого чиновника должно быть здоровье и жизнь граждан. Сегодня мы апеллировали к Конституции, и её основоположная ценность — именно здоровье и жизнь каждого гражданина Украины. Поэтому мне хотелось бы, чтоб мы прекратили какие-то двойные стандарты. Потому что нам нужно газ тогда прикрутить и не отапливать свои дома, нам нужно выключить электроэнергетику, нужно не закупать ядерные ТВЭЛы, на которых работают АЭС. Здесь нужно взвесить всё, и если эта вакцина покажет себя как эффективная, мы не имеем права не воспользоваться возможностью спасти хотя бы одну человеческую жизнь в нашей стране. Я не говорю уже о тысячах. К этому решению нужно прийти взвешено, но если российская вакцина покажет свою эффективность, и действительно будет соответствующая рекомендация, мы будем обязаны договариваться и закупать».

Згодом в ефірі «України24» Качура сказав, що його слова вирвали з контексту: «Це був один з телеефірів великих ток-шоу. Я не сказав ніякої крамоли, але потім вона була вирвана з контексту й опублікована на деяких сайтах. Зараз багато засобів масової інформації або видаляють ці публікації, або змінюють, приводять у відповідність».

А на ICTV Качура запевнив, що влада дослухається до рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, визначаючись, яку вакцину закуповувати, і назвав розповсюдження інформації, що він підтримує закупівлю саме російської вакцини, «фейком».

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов 14 жовтня заявив, що немає навіть передумов для дискусій, закуповувати російську вакцину чи ні, адже немає жодних підтверджень, що ця вакцина пройшла всі етапи клінічних досліджень.

Читайте також: МОЗ планує витратити 1,5 млрд грн на закупівлю експрес-тестів для виявлення коронавірусу
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...