ЄС запроваджує нові санкції проти Росії через ескалацію в Україні

145
2 хвилини
ЄС запроваджує нові санкції проти Росії через ескалацію в Україні
На екстреній зустрічі глав зовнішньополітичних відомств країн-членів Євросоюзу, що відбулася у вівторок, 22 лютого, у Парижі, міністри закордонних справ схвалили пропозицію Єврокомісії та Європейської служби зовнішніх зв'язків щодо запровадження нового пакету санкцій проти Росії у зв'язку з ескалацією конфлікту навколо України. Це підтвердив на пресконференції за підсумками саміту глава МЗС Франції Жан-Ів Ле Дріан. Очікується, що штрафні заходи набудуть чинності вже цього тижня, пише видання DW.

За даними Брюсселя, пакет санкцій ЄС включає заборону на торгівлю російськими державними облігаціями як захід, що сприяє утрудненню рефінансування російської держави. Крім того, до списку санкцій ЄС повинні бути додані нові фізичні особи, компанії та організації. У тому числі до нього увійдуть близько 350 членів російського парламенту, які проголосували за визнання Росією Луганської та Донецької «народних республік», а також банки, які здійснюють свою діяльність у Донбасі та брали участь у фінансуванні військових операцій РФ та інших заходів на територіях, захоплених сепаратистами.

Крім того, правила вільної торгівлі ЄС з Україною більше не повинні діяти на східних теренах країни, захоплених сепаратистами. У фізичних осіб, організацій та компаній, включених до списку санкцій ЄС, всі активи в ЄС будуть заморожені. Особам, які потрапили до списку, заборонено в'їзд до ЄС, і з ними не можна вести жодних справ.

Мета фінансових санкцій полягає в тому, щоб обмежити доступ Росії до капітальних ринків, фінансових ринків, а також до фінансових послуг ЄС для того, щоб лімітувати фінансування її ескалаційної та агресивної політики. Передбачене санкціями обмеження торгівлі «ДНР» та «ЛНР» із ЄС покликане гарантувати, що відповідальні за конфлікт повною мірою відчують економічні наслідки своїх незаконних та агресивних дій.

Прийняті 22 лютого санкції будуть жорсткішими, ніж передбачалося раніше. Повідомляється, що ЄС готовий вжити та додаткових штрафних заходів на пізнішому етапі, якщо цього вимагатиме розвиток подій.

Читайте також: Президент Естонії закликав тримати двері ЄС та НАТО відкритими для України
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...