РНБО ухвалила рішення про режим НС в Україні

613
2 хвилини
РНБО ухвалила рішення про режим НС в Україні
Рада національної безпеки та оборони (РНБО) України ухвалила на своєму засіданні рішення про запровадження режиму НС на всій території України, крім Донецької та Луганської областей, але остаточне рішення має затвердити Верховна рада протягом 48 годин. Про це повідомив у середу секретар РНБО Олексій Данілов.

«Ми обговорили запровадження надзвичайного стану на всій території України, окрім Донецької та Луганської областей», — сказав він на брифінгу за підсумками засідання. «Рішення РНБО про введення режиму НС прийняте», — сказав Данілов.

У Донецькій та Луганській областях режим НС не запроваджуватиметься, оскільки в них з 2014 року діє спеціальний правовий режим. Режим надзвичайного стану в Україні буде запроваджено на 30 днів і може бути продовжено указом президента, повідомив Данілов.

«Згідно з чинним законодавством, режим буде введено на 30 днів», — сказав він на брифінгу за підсумками засідання РНБО. Водночас він зазначив, що президент України Володимир Зеленський має право його продовжити своїм указом ще на місяць.

Комендантська година в деяких регіонах України може вводитися у разі потреби в рамках режиму надзвичайного стану, рішення про яке ухвалила РНБО країни, пояснив Данілов.

Україна не ухвалювала рішення про проведення мобілізації, проте за необхідності воно може бути прийняте, заявив Данілов.

«Рішення про мобілізацію в Україні на сьогодні немає, у разі потреби воно буде прийняте», — сказав він, зазначивши, що для ухвалення такого рішення існує відповідний механізм.

Читайте також: Байден оголосив про фінансові санкції США проти Росії
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...