Разумков висловився з приводу опитування на місцевих виборах

494
2 хвилини
Разумков висловився з приводу опитування на місцевих виборах
В Україні не приймали закони, які б дозволяли проводити опитування на виборчих дільницях. Ініціатива президента Володимира Зеленського щодо опитування може бути реалізована у вигляді екзит-полу.

Про це заявив спікер Верховної ради Дмитро Разумков на брифінгу в середу, 14 жовтня.

За його словами, на сьогоднішній день Верховною радою додаткових коштів на опитування не передбачено. Також в Україні не були ухвалені закони, які дозволяли б проведення опитувань з залученням Центральної виборчої комісії прямо на виборчих дільницях.

«Це може відбуватися за межами виборчої дільниці, Це може відбуватися за межами виборчої дільниці, як будь-яка інша ініціатива, як коли проводиться вибори — йде екзитпол», — зазначив Разумков.

Він уточнив, що парламент, як конституція, не притягнутий до організації опитування, яке ініціює президент.

Що стосується фінансування даної ініціативи — питання про зміну до держбюджету також в Раді не підіймалися. Разумков припустив, що опитування буде проведено за рахунок інших джерел фінансування.

При цьому він додав, що опитування в день місцевих виборів 25 жовтня не може бути репетицією референдуму. За словами спікера ВР, до прийняття у другому читанні готується закон про народовладдя, який в подальшому і буде на законодавчому рівні визначати процедуру та специфіку референдумів в країні.

Нагадаємо, 13 жовтня президент України Володимир Зеленський анонсував опитування, яке проведуть в день місцевих виборів прямо на виборчих дільницях.

Читайте також: Зеленський озвучив перше питання свого опитування
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...