Президент Молдови висловила надію на мирне вирішення ситуації у Східній Європі

62
2 хвилини
Президент Молдови висловила надію на мирне вирішення ситуації у Східній Європі
Президент Молдови Мая Санду сподівається, що напружена ситуація, що склалася зараз, у Східній Європі буде вирішена мирно.

«Ми аналізуємо заяви, які роблять на рівні країн та міжнародних організацій, з цього очевидно, що існують дуже високі ризики збройного конфлікту. Ми сподіваємося, що буде знайдено демократичний вихід, але не можна виключати ризику військових дій. Я б хотіла, щоб громадяни були пильні, але не панікували, я все ж таки вірю, що мирне рішення можливе у нинішній непростій регіональній ситуації», — сказала Санду в інтерв’ю телеканалу TV8 у четвер. Вона додала, що влада Молдови «стежить за всіма подіями в регіоні, враховуючи і найгірші сценарії».

«Ми намагаємося готувати певні плани дій, які дозволять координувати дії як усередині країни, так і на зовнішньому плані. Є можливість іноземної допомоги. У нас є підтримка наших міжнародних партнерів упродовж багатьох років. Але, на жаль, ця підтримка не матеріалізувалась у конкретних речах — у мирному врегулюванні придністровського конфлікту», — зауважила глава Молдови.

Санду хоче обговорити з президентом Росії Володимиром Путіним комплекс проблем двосторонніх відносин, але вважає, що ці переговори потрібно добре підготувати. «Як ми вже неодноразово говорили, позиції обох сторін зводяться до того, що зустріч президентів має сенс лише в тому випадку, якщо є прогрес із кількох питань, щоб обговорювати предметно. Поки що ми маємо добрі наміри», — сказала Санду. Вона наголосила, що молдавська сторона відкрита для зустрічей з керівництвом Росії та хоче працювати за всіма напрямками.

Читайте також: Байден заявив, що США можуть надати Україні додаткову економічну допомогу
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...