ООН висловив стурбованість високим рівнем насильства в Афганістані

32
2 хвилини
ООН висловив стурбованість високим рівнем насильства в Афганістані
Рада Безпеки ООН глибоко стурбована високим рівнем насильства в Афганістані після початку наступу талібів — членів радикального ісламістського руху «Талібан». Про це йдеться в поширеній у вівторок заяві Ради Безпеки ООН.

«Члени Ради Безпеки висловили глибоку стурбованість високим рівнем насильства в Афганістані після військового наступу „Талібану“ і закликали до негайного зниження насильства. Вони також висловили глибоку стурбованість високою кількістю порушень прав людини в районах, зачеплених збройним конфліктом», — йдеться в заяві.

Крім того, РБ ООН закликала «владу Ісламської Республіки Афганістан та рух „Талібан“ приступити до інклюзивного та змістовного мирного процесу під керівництвом і за участю афганців, щоб досягти якнайшвидшого політичного врегулювання і перемир’я», наголошується в документі.

«Члени Ради Безпеки підкреслили важливість резолюції 2513 по Афганістану, підтвердили, що у конфлікту немає військового вирішення, і заявили, що не підтримують відновлення ісламського емірату в Афганістані», — йдеться в заяві.

14 квітня президент США Джо Байден оголосив про своє рішення завершити операцію в Афганістані, що стала найтривалішою закордонною військовою кампанією в американській історії. На цьому тлі в ісламській республіці спостерігається погіршення ситуації в області безпеки, а бойовики руху «Талібан» нарощують темпи наступу.

Читайте також: Кулеба і Єрмак прибули до Вашингтона для підготовки візиту Зеленського в США
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...