Макрон заявив про те, що Шенгенську зону необхідно реформувати

2352
2 хвилини
Макрон заявив про те, що Шенгенську зону необхідно реформувати
Франція в найближчі дні надасть пропозиції щодо реформування Шенгенської зони з метою забезпечення безпеки на кордонах, заявив президент Франції Еммануель Макрон, передає FinMarket.

«Нам необхідно реформувати Шенгенську зону. В першу чергу для того, щоб посилити безпеку на зовнішніх кордонах ЄС», – заявив Макрон.

«У найближчі дні ми виступимо з пропозицією щодо реформування Шенгенської зони, ми представимо її всім нашим колегам для того, щоб просунутися в реформуванні Шенгенської зони», – додав він.

За словами Макрона, необхідно «покращити управління Шенгенською зоною, оскільки в даний час в ній немає регулярного політичного спостереження за регулюванням актуальних питань на кордоні, в тому числі питань міграції та внутрішньої безпеки».

«Простір вільного пересування, яким є Шенген – це головне досягнення європейського будівництва. Але воно грунтувалося на обіцянці вільного пересування без внутрішніх кордонів в обмін на обіцянку захисту і безпеки наших зовнішніх кордонів. Ця друга обіцянка стримується недостатньо. Громадська думка, держави, що протистоять терористичній загрозі, не можуть довго погоджуватися зі збереженням наших кордонів відкритими, якщо ми глибоко не реформуємо Шенгенський простір. Ми це бачили навесні в контексті пандемії, ми це бачимо сьогодні в тому, що стосується тероризму», – заявив Макрон.

У зв'язку з цим Макрон запропонував створити «щось на зразок внутрішньої ради безпеки». Він підкреслив, що реформа Шенгенської зони передбачає забезпечення «одночасно і свободи, і безпеки».

«Ми повинні реформувати Шенгенський простір, щоб він був також простором безпеки, що означає зміцнення зовнішніх кордонів Євросоюзу, покращення функціонування механізму Шенгену, включаючи санкції проти тих, хто не дотримується своїх зобов'язань, ми повинні оновити управління цим простором», – додав президент Франції.

Читайте також: КСУ відкрив провадження у справі про «штраф Зеленського»
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...