Лідери країн ЄС обговорять на саміті 21 жовтня ситуацію з верховенством права в Польщі

125
1 хвилина
Лідери країн ЄС обговорять на саміті 21 жовтня ситуацію з верховенством права в Польщі
Глави держав і урядів Євросоюзу на саміті 21 жовтня в Брюсселі обговорять ситуацію з верховенством права в Польщі, Конституційний суд (КС) якої визнав неправомірним пріоритет європейського права перед національним.

Про це йдеться в листі голови Європейської ради Шарля Мішеля, адресованому в середу лідерам 27 країн ЄС напередодні зустрічі. «Ми також торкнемося останніх подій, пов’язаних з верховенством права», — зазначається в ньому.

7 жовтня Конституційний суд Польщі, розглянувши запит прем'єр-міністра Матеуша Моравецького, підтвердив невідповідність конституції республіки норми про домінування європейського права над її положеннями. Це рішення викликало хвилю критики з боку Брюсселя і спровокувало розмови про можливість позбавлення Польщі коштів з європейських фондів.

14 липня Європейський суд юстиції задовольнив позов Єврокомісії та ввів обмеження на діяльність дисциплінарної палати Верховного суду Польщі. Інстанція постановила, що створена в цій країні система дисциплінарних розслідувань щодо суддів, порушує принцип верховенства закону, оскільки створює передумови до виникнення залежності судової гілки влади від виконавчої.

Читайте також: Таліби закликали визнати тимчасовий уряд Афганістану
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...