Лавров заперечує плани Росії напасти на Україну

92
2 хвилини
Лавров заперечує плани Росії напасти на Україну
Росія не зацікавлена ​​у військовій ескалації конфлікту з Україною, заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров. «Якщо це залежить від Російської Федерації, війни не буде. Ми воєн не хочемо, але й наступати брутально на наші інтереси, ігнорувати наші інтереси ми не дозволимо», — зазначив Лавров в інтерв’ю російським радіостанціям у п’ятницю, 28 січня, пише видання DW.

Водночас він повідомив, що переговори з НАТО та США щодо російських «вимог безпеки» продовжуються. Говорячи про отримані Москвою два дні тому відповіді, глава МЗС РФ заявив: «Там є раціональні зерна з другорядних питань».

За словами російського міністра, зараз РФ готує низку варіантів реакції на відповіді Вашингтона та НАТО, а відповідне рішення після пропозицій різних відомств ухвалить президент країни Володимир Путін. Лист він назвав НАТО «ідеологізованим», а відповідь США у порівнянні з ним — «зразком дипломатичної пристойності».

Запровадження Сполученими Штатами нових санкцій, що включають відключення від контрольованих Заходом фінансових систем, буде «еквівалентним розриву відносин», попередив Лавров.

Крім того, він повідомив, що проведе того ж дня телефонну розмову з міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок, а в найближчі два тижні відбудеться зустріч із представниками США з питань роботи дипмісій. «Ми пропонуємо обнулити все, що було», — зазначив Сергій Лавров, вказавши на закриття низки російських диппредставництв у США під час президентства Барака Обами.

Читайте також: Зеленський і Байден сьогодні проведуть переговори
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...