Кулеба заявив, що Україна планує «відрізатись» від електромереж Росії та Білорусі

1455
2 хвилини
Кулеба заявив, що Україна планує «відрізатись» від електромереж Росії та Білорусі
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час зустрічі з міністром закордонних справ Литовської Республіки Габріелюсом Ландсбергісом повідомив про намір України «відрізатись» від електромережі Росії і Білорусі до 2023 року. Про це міністр заявив на брифінгу у вівторок, передає УНН.

«Ми обговорили ситуацію у Білорусі і останню зустріч президента РФ Владіміра Путіна і Олександра Лукашенка. Нас обох непокоїть ситуація у Білорусі. Це наш сусід, не чужа нам країна. Користуючись нагодою нашої розмови, я також поінформував колегу про плани України про приєднання енергетичної системи України до європейської, що означатиме, по-суті, відрізання української електромережі від електромереж Росії та Білорусі», — сказав міністр.

Зі слів глави української дипломатії, цей крок сприятиме енергетичній безпеці України, енергетичній безпеці Європи загалом, і в тому числі Литви.

«З радянських часів, Українська електромережа є єдиною частиною мережі, яка включає Білорусь та Росію. Але ми хочемо відрізатись від цієї мережі і зробити українську електромережу інтегрованою частиною європейської мережі. Ми плануємо це зробити до кінця 2023 року. Після цього, будь-які перетікання електроенергії з Білорусі стануть фізично неможливими. Ми в жодному разі не хочемо завдавати шкоди енергетичній або екологічній безпеці Литви», — пояснив Кулеба.

Читайте також: Нацрада з телебачення попросила ОАСК позбавити «112 Україна» ліцензії
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...