Кулеба закликав визначити чітку дорожню карту вступу України в НАТО та ЄС

456
2 хвилини
Кулеба закликав визначити чітку дорожню карту вступу України в НАТО та ЄС
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав США та їхніх європейських союзників інституційно закріпити місце України в західному світі ухваленням дорожньої карти вступу України до НАТО та Європейського Союзу. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Що США та їхні союзники мають змінити у своїй політиці, аби вона відповідала новим реаліям? У випадку України йдеться насамперед про інституціалізацію місця нашої держави у західному світі. Час США та європейським союзникам врешті визначити чітку дорожню карту вступу України до НАТО та ЄС», — написав Кулеба в статті для видання Foreign Affairs, переклад якої був оприлюднений на сайті МЗС України в понеділок.

Міністр зазначив, що США та їхні західні партнери мають можливість розробити амбітну стратегію щодо регіону, що передбачає особливу політику з урахуванням обставин окремих країн та блоків.

«У випадку України та Грузії, головним пріоритетом має бути просування на шляху вступу наших країн до НАТО. Як сам Альянс зазначив у підсумковій декларації саміту 2008 року в Бухаресті та підтвердив на саміті в Брюсселі цього року, цей день неминуче настане», — наголосив міністр.

За його словами, крім взаємодії з безпеки, Україна та Грузія також віддані подальшій економічній та політичній інтеграції з Європою. Він нагадав, що разом зі своїм колегою з Молдови, міністри закордонних справ України та Грузії заснували цього року в Києві «Асоційоване тріо», яке декларує мету набуття членства трьох країн у Європейському Союзі.

Глава МЗС України зазначив, що Україна вже досягла значного прогресу в реформах, хоча потрібні подальші внутрішні трансформації. Йдеться насамперед про викорінення корупції, додав він.

«Ми реалістично дивимося на те, скільки ще потрібно зробити для подолання корупції в судовій системі, секторі оборони та безпеки та інших інституціях. Але сильна політична воля для руху вперед є: це видно з останніх сміливих кроків, зроблених, незважаючи на шалений опір корупційних сил», — наголосив Кулеба.

Читайте також: Литва має намір платити нелегальним мігрантам за повернення на батьківщину
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...