Країни Балтії просять НАТО збільшити чисельність військ на їх території

472
1 хвилина
Країни Балтії просять НАТО збільшити чисельність військ на їх території
Латвія, Литва та Естонія просять НАТО збільшити чисельність військ Північноатлантичного альянсу, розміщених на їх території, та ведуть відповідні переговори, заявила агенції Reuters у середу, 12 січня, прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас.

Вона не назвала подробиці цього діалогу, але назвала можливе перекидання натовських додаткових сил у країни Балтії для стримування Росії. Про це пише видання DW.

Своєю чергою, один із дипломатів альянсу, який побажав зберегти анонімність, повідомив, що прохання балтійських держав може бути розглянуте на зустрічі міністрів оборони НАТО в середині лютого.

В останні місяці напруженість у відносинах країн Заходу та Росією, що межує з державами Балтії, значно зросла. З початку літа 2021 року РФ перекинула до анексованого Криму та до кордону з Україною приблизно 100 тисяч військовослужбовців, пояснивши, що проводить військове навчання. Лідери західних країн побоюються, що Москва готується до війни.

Кремль заперечує плани військової операції та звинувачує країни Заходу в озброєнні України та проведенні маневрів поблизу кордонів РФ. Крім того, російська влада вимагає «гарантій безпеки», у тому числі відмови НАТО від розширення на схід та прийняття до свого складу України.

Читайте також: Сенатори США представлять нові санкції проти РФ на випадок ескалації з Україною
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...