Вихід тільки один — як би банально це не звучало, але забезпечити нарешті місто необхідною кількістю дитячих садків. Як реалізувати таку задачу відомо Андрію Буханевичу, власнику мережі дитячих садків «Країна дитинства», волонтеру та члену робочої групи в комітеті ВР України з питань освіти.
Річ у тому, що у Києві є значна кількість приміщень, які експлуатують не за призначенням або взагалі не використовують. Хоча доклавши зусиль їх можна перетворити на об’єкти загальноміського значення. Прикладом є реконструкція колишнього дошкільного навчального закладу №617, на вулиці Микільсько-Слобідська, 2А, яка повністю проходила під надглядом Андрія: від довгого очікування на дозвіл до підбору персоналу.
«Вже 17 років ми разом з дружиною створюємо мережу дитячих садків “Країна дитинства” в Києві. Це не просто наша сімейна справа, це — наша місія та натхнення — зробити освіту в Україні якісною. Чи легко це зробити? Ні. І питання не в грошах або в часі… Справа в людях, які навмисно гальмують процеси, вимагають хабарі, встромляють палиці в колеса», — розповідає Буханевич.
Подружжя Буханевичів має трьох дітей і розуміє, яке значення для розвитку дитини грає дошкільна освіта. Тому пара взяла ініціативу у свої руки та почала займатись створенням власної мережі дитячих садків, а саме — просторів, де діти змогли б всебічно розвиватись, а також отримувати індивідуальний підхід.
Увагу Андрія та Інни привернула занедбана будівля колишнього дошкільного навчального закладу № 617.
«П’ять років ми тільки оформлювали документи! Це були складні переговори, але ми змогли отримати дозвіл. Попри всі перешкоди, у 2015 році садочок відкрився», — ділиться Андрій Буханевич.
Пара розробила програму навчання, яка одразу змогла підготувати випускників їхніх садків до навчання у школі — тобто вони практично не потребують адаптаційного періоду. Цю систему вони спочатку перевірили на власних дітях — тому, можна вважати, вона пройшла головний тест-драйв.
«Ми розуміємо, що держава наразі не є ефективним менеджером у цій галузі, тож намагаємося власними зусиллями створювати зміни, і вже розробили програму реформування освіти у Києві» — говорить Буханевич.
Читайте також: Кабмін виділив гроші на дезінфектори і маски для шкіл