Київ розчарований рішенням Угорщини підписати новий контракт з «Газпромом»

1135
2 хвилини
Київ розчарований рішенням Угорщини підписати новий контракт з «Газпромом»
Україна здивована і розчарована рішенням Угорщини підписати 27 вересня 2021 року у Будапешті новий довгостроковий контракт з російським концерном «Газпромом» на постачання газу в обхід України. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій у понеділок Міністерством закордонних справ України.

«Вважаємо це виключно політичним, економічно необґрунтованим рішенням, прийнятим на догоду Кремля та на шкоду національним інтересам України і українсько-угорським відносинам, що не відповідає принципам Договору про основи добросусідства та співробітництва між Україною і Угорською Республікою від 6 грудня 1991 року», — йдеться в заяві.

МЗС наполягає, що Угорщині й надалі вигідніше отримувати газ транзитом через розгалужену газотранспортну систему України, яка дозволяє найкоротшим шляхом безперебійно постачати газ до країн Європи.

«З жалем відзначаємо, що це рішення завдаєпозитивним результатам і тенденціям у двосторонніх українсько-угорських відносинах, для досягнення яких докладено багато зусиль і енергії особисто міністрами закордонних справ України та Угорщини Дмитром Кулебою і Петером Сійярто», — йдеться в заяві.

У МЗС України нагадали, що 29-30 вересня в Будапешті мало відбутися п'яте засідання Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва під співголовуванням глав МЗС двох країн. Українська сторона ретельно готувалася до нього, небезпідставно розраховуючи, що цей захід стане черговим позитивним кроком у двосторонніх відносинах.

«Сьогодні МЗС України ініціювало перенесення засідання Комісії на більш пізній термін, оскільки угорсько-російська газова угода буде мати істотний вплив на енергетичну безпеку України та Європи, створює нові обставини, які вимагають всебічного аналізу ризиків і загроз, а також узгоджених дій країн регіону, щоб мінімізувати його негативні наслідки», — наголошується в заяві.

Українська сторона також звернеться до Європейської Комісії щодо надання оцінки відповідності нової угорсько-російської газової угоди європейському законодавству в галузі енергетики.

У серпні глава угорського МЗС Сійярто заявляв, що Будапешт восени планує укласти новий довгостроковий договір на постачання газу з «Газпромом», який буде розрахований на 15 років.

Читайте також: Жіноче представництво в новому складі парламенту Ісландії не перевищить 50%
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...