Кабмін затвердив концепцію розвитку кримськотатарської мови

335
2 хвилини
Кабмін затвердив концепцію розвитку кримськотатарської мови
Кабінет Міністрів на засіданні 7 квітня затвердив Концепцію розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки.

Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді, народний депутат Василь Мокан, пише LB.

Мета концепції — сформувати умови для ревіталізації мови кримськотатарського народу, яка зараз належить до переліку мов, що перебувають під критичною загрозою згідно з класифікацією ЮНЕСКО.

«Одним з проявів відносного занепаду кримськотатарської, її статусу як загроженої мови, є перетворення значної частини кримськотатарської мовної спільноти на російськомовних монолінгвів», — йдеться в пояснювальній записці до концепції.

Концепцією закріплюється ідея розвитку кримськотатарської мови на основі латинської графіки, як це було затверджено Верховною Радою АР Крим ще у 1997 році. Вона також передбачає збільшення можливостей для вивчення мови. Зараз на вільній від окупації території є тільки один дитячий садок, де проводять заняття з вивчення кримськотатарської мови, та одна школа у Новоолексіївці.

Враховуючи дисперсне розселення кримських татар на вільній території та обмеження контактів з тимчасово окупованою територією, пріоритетним напрямом розглядається створення мовних онлайн-курсів. Також збираються випустити сучасні словники, в тому числі перекладні на українську та англійську мову; розширити присутність кримськотатарської мови на Duolingo, Google Translate, сайті «Вікіпедія».

При Кабінеті Міністрів планують створити дорадчий орган — Національну комісію з питань кримськотатарської мови.

Читайте також: Тупицький вдруге не прийшов на суд з обрання йому запобіжного заходу
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...