Голова ПАРЄ відчитав депутата Гончаренко під час засідання

1493
2 хвилини
Голова ПАРЄ відчитав депутата Гончаренко під час засідання
Під час засідання Парламентської асамблеї Ради Європи 20 квітня між українським депутатом від «Європейської Солідарності» Олексієм Гончаренком та президентом ПАРЄ Ріком Дамсом стався конфлікт. Відповідне відео опублікував сам Гончаренко. 

В ході дебатів щодо резолюції про стратегічні пріоритети Ради Європи Гончаренко висловив співчуття у зв'язку з тим, що в резолюції приділяється «занадто багато уваги» питань штучного інтелекту, але «немає ні слова про територіальну цілісність країн-учасниць і мирне врегулювання конфліктів в Європі».

Після цього Гончаренко дістав український прапор із зони бойових дій і вимагав від учасників сесії подивитися на нього.

«У звіті немає ані слова про територіальну цілісність, про суверенітет країн-членів, про мирне вирішення конфліктів, хоча у Європі тривають війни. Мені здається, що багато з нас про це забули. Я і взяв з собою цей прапор, погляньте на нього», ㅡ сказав Гончаренко, демонструючи прапор України.

Президент ПАРЄ Рік Дамс перебив його виступ, пояснюючи, що «це не дозволено в асамблеї» та «не дозволено жодній країні». Голова кілька разів закликав депутата до порядку, а потім попросив відключити у нього мікрофон і запропонував політику покинути зал засідань.

«Це просто неймовірно! Вимкніть у нього мікрофон. Це вже не перший раз, коли ви грубо зловживаєте своїм правом на виступ. Будь ласка, сядьте або покиньте зал»,  — заявив він. Після цього Дамс подав сигнал стюардам, які чергують біля входу в зал засідань.

Дамс пообіцяв доповісти про цей інцидент в Регламентний комітет ПАРЄ, щоб там прийняли рішення про можливе покарання для політика. «Це останній раз, коли відбувається подібний інцидент з вашою участю під моїм головуванням. Я буду дуже жорстко реагувати на подібні ситуації, тому що ви вже не перший раз виробляєте таке в украй неприйнятній манері», — підкреслив голова. Асамблея зустріла рішення голови ПАРЄ оплесками.

Читайте також: Лише 26,2% українців підтримують висунення Зеленського на другий термін
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...