Голова КС заявив, що не прийде на допит в ДБР

271
2 хвилини
Голова КС заявив, що не прийде на допит в ДБР
Голова Конституційного суду України (КС) Олександр Тупицький заявив, що не з'явиться на допит в Державне бюро розслідувань (ДБР) за отриманою в п'ятницю вранці повісткою. Про це він повідомив під час брифінгу 30 жовтня.

«Я попрошу вас не дивуватися, що я не з'явлюся на допит. Чому? Фактично, оприлюднено мені підозру. Який же я свідок після цього?», – заявив Тупицький.

Глава КС зазначив, що напередодні ввечері його розшукували двоє слідчих ДБР.

«Вчора ввечері, о 11 годині ночі, мене шукають двоє слідчих для вручення повістки в якості свідка. Коли сьогодні в суд надійшла офіційна повістка електронною поштою. Навіщо об 11 годині ночі шукати голову суду, заходити в будинок, де є консьєрж, випитувати, як голова суду приїжджає – з охороною чи ні, якими під'їздами користується, в який час це відбувається. Це двоє слідчих Державного бюро розслідувань. Як тільки вони якимось чином дізнаються телефон моєї дружини та скидають цю повістку на WhatsApp їй, в ефірі відразу йде коментар, чому викликають, на офіційному вебсайті ДБР, чому викликають голову КС. За перевіркою до причетності до злочинів, які перевіряються в системі господарських судів, де я раніше працював. Це про автоматичний розподіл та інше», – розповів він.

Тупицький уточнив, що справа, про яку йде мова, зачіпає події 2013-2014 років, за якими він вже двічі був допитаний.

«Мене допитував відділ Горбатюка. Ви розумієте, що це відділ, який не підпорядковувався навіть генеральному прокурору Луценко. І якби там була підозра, я б там уже був з підозрою. Рябошапка перевіряв це питання, по провокації певних осіб. Не було вручена підозра», – заявив він.

«Тому діє процесуальний закон – є підстави, є процесуальне керівництво генеральної прокуратури, тоді, будь ласка – допити, захист і так далі», – резюмував Тупицький.

Читайте також: Зеленський вніс в Раду законопроект про припинення повноважень Конституційного суду
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...