Глави МЗС країн ЄС домовилися про нові санкції щодо Росії через Навального

62
2 хвилини
Глави МЗС країн ЄС домовилися про нові санкції щодо Росії через Навального
Персональні санкції щодо деяких росіян будуть розширені, про це домовилися міністри закордонних справ країн-членів ЄС на саміті в Брюсселі, повідомили Reuters і AFP, на яких посилається Коммерсант.

Імена росіян, на яких можуть поширити обмежувальні заходи, поки що не обговорювалися. Однак за інформацією джерел Reuters в дипломатичних колах, санкції можуть бути введені відносно голови Слідчого комітету Росії Олександра Бастрикіна, директора Росгвардії Віктора Золотова, директора ФСВП Олександра Калашникова і генерального прокурора РФ Ігоря Краснова.

Підставою для введення санкцій стали дії російської влади щодо опозиціонера Олексія Навального і учасників акцій на його підтримку.

Питання про розширення санкції ініціював глава зовнішньополітичної служби ЄС Жозеп Боррель після свого візиту в Москву.

Раніше Навальний, виступаючи в Європарламенті, підкреслив, що вважає неефективними санкції щодо росіян, у яких немає активів в ЄС, — наприклад, «російських генералів або полковників, які мало подорожують і у яких майже немає банківських рахунків в Європі».

«Санкції Євросоюзу повинні бути націлені на гроші, — зазначав він. — Під удар санкцій повинні потрапити російські олігархи, не тільки старі, а й нові, в тому числі з оточення Путіна. До тих пір, поки найдорожчі яхти Усманова стоять в Барселоні або Монако, ніхто в Росії і в Кремлі не буде сприймати європейські санкції всерйоз».

Читайте також: Зеленський заявив, що має намір домогтися відходу з посади голови КСУ
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...