
«Так, голова КСУ перевіряється слідчим шляхом на участь у злочинній організації, скоєних в її складі злочинах, а також у вживанні заходів до приховування злочинів. З цією метою слідчим Державного бюро розслідувань викликано главу КСУ для допиту на 02.11.2020р», – сказано в повідомленні.
У ДБР зазначили, що під час досудового розслідування розслідується вплив злочинної організації на діяльність господарських судів, винесення ними неправосудних рішень в інтересах наближених осіб для незаконного відчуження майнових активів.
«Слідчими ДБР розслідується низка кримінальних проваджень, в яких слідчим шляхом перевіряється глава Конституційного Суду України в скоєнні злочинів у складі злочинної організації», – повідомив в.о. Директора ГБР Олексій Сухачов.
Олександр Тупицький у період 2010–2013 років був обраний і працював суддею у Донецькому, Львівському, Дніпропетровському апеляційних господарських судах. Обіймав посади голови Львівського та Дніпропетровського апеляційних господарських судів.
Як повідомлялося раніше, КС скасував електронне декларування, повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, скасував незаконного збагачення і конфіскації активів, набутих корупційним шляхом, скасував недостовірне декларування.
Також повідомлялося, що голова Конституційного суду України (КСУ) Олександр Тупицький у 2018 році розширив свої володіння, оформивши ще одну ділянку в окупованому Криму у свою власність.
Читайте також: Єдиний реєстр е-декларацій, закритий після рішення КС, відновив свою роботу