Британія та ЄС розглядають санкції проти нових газових проєктів РФ

59
1 хвилина
Британія та ЄС розглядають санкції проти нових газових проєктів РФ
Велика Британія та Європейський союз розглядають можливість запровадження санкцій щодо нових газодобувних проєктів Росії, якщо Москва піде на агресію щодо Києва, пише Financial Times з посиланням на джерела. Це перший випадок, коли Європа задумалася про обмеження для газодобувної галузі РФ, яка забезпечує 40% потреб регіону у цьому виді палива.

Очікується, що заходи, що розробляються за підтримки США, підірвуть фінансування та постачання технологій для нових проєктів з видобутку газу на території Росії, повідомили джерела. Вони увійдуть у ширший пакет санкцій, жорсткість яких залежатиме від масштабу можливої ​​агресії з боку Москви.

Подібний крок розглядається як спосіб тиску на одну з ключових галузей у російській економіці. Водночас він дозволить уникнути різких негативних наслідків для європейського газового ринку.

«Готовність Європи завдати удару по довгострокових перспективах видобутку російського газу є чимось досі небаченим, — сказав Джеймс Уоддел з EnergyAspects. — Такий захід буде болючим для РФ, оскільки він позначиться на дійсно важливій для країни галузі, і водночас Європа не буде пиляти гілку, на якій сидить, намагаючись обмежити експорт у короткостроковій перспективі».

Читайте також: США заздалегідь ознайомили Україну зі змістом своєї відповіді РФ щодо «гарантій безпеки»
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...