Барбадос офіційно став республікою

155
2 хвилини
Барбадос офіційно став республікою
Карибська острівна держава Барбадос у вівторок офіційно стала республікою. На посаду також вступила обрана в жовтні президент країни Сандра Мейсон, королева Великобританії Єлизавета II більше не буде главою карибської держави. Трансляція урочистої церемонії велася на сайті уряду Барбадосу.

Гостем церемонії був спадкоємець британського престолу принц Уельський Чарльз, який прилетів на Барбадос у неділю. «Створення нової республіки – це новий початок. Жителі цього острова з надзвичайною стійкістю проклали свій шлях із найпохмуріших днів нашого минулого, жахливого і жорстокого рабства, яке назавжди заплямило нашу історію», — сказав він у своєму зверненні, передавши найкращі побажання від королеви Єлизавети II.

На площі Національних героїв у столиці Барбадосу Бріджтауні було спущено штандарт королеви. Сандра Мейсон, новий президент республіки, оголосила про формальну відмову від визнання королеви Великобританії керівником країни у вересні 2020 року. «Настав час повністю залишити наше колоніальне минуле позаду», — заявила вона.

Наприкінці вересня Палата зборів (нижня палата парламенту) Барбадосу одноголосно підтримала поправки до конституції, за якими королева Великобританії Єлизавета II більше не буде головою карибської країни. У жовтні парламентарі обрали на пост президента країни 72-річну Сандру Мейсон, яка була генерал-губернатором острова з 2018 року.

Барбадос розташований у східній частині Карибського басейну, на острові проживає понад 287 тис. осіб. Країна здобула незалежність 30 листопада 1966 року.

Читайте також: Генсекретар НАТО порадив Лукашенку припинити репресії
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...