Апеляційний суд пояснив, чому скасував заочний арешт Януковича

1716
2 хвилини
Апеляційний суд пояснив, чому скасував заочний арешт Януковича
Київський апеляційний суд оприлюднив заяву щодо підстав скасування ухвали стосовно заочного арешту експрезидента Віктора Януковича. Суд заявив, що прокурор не довів факт оголошення Януковича у міжнародний розшук. Про це повідомляється на сторінці суду у фейсбуці.

«Скасовуючи ухвалу слідчого судді Печерського районного суду міста Києва, Київський апеляційний суд виходив з того, що прокурором не доведено факт оголошення підозрюваного Януковича В.Ф. у міжнародний розшук, як того вимагають положення ч. 6 ст. 193 КПК України», – йдеться у повідомленні.

У суді зазначили, що, окрім того, за результатами розгляду клопотання Робочого апарату Укрбюро Інтерполу, інформація щодо Януковича буде видалена з баз даних Інтерполу, оскільки підпадає під дію статті 3 Статуту Інтерполу, як така, що має переважно політичний характер.

Як уточнюється у повідомленні, цьому рішенню Інтерпол не надав оцінки, і слідчий суддя Печерського райсуду, «залишивши поза увагою ту обставину, що за даними Інтерполу Янукович в міжнародному розшуку не перебуває».

«Крім того, слідчим суддею Печерського районного суду міста Києва допущено істотні порушення вимог кримінального процесуального закону, оскільки текст оригіналу ухвали, який міститься в матеріалах провадження, відрізняється від її завіреної копії, наданої захисникам підозрюваного», – поінформували у Київському апеляційному суді.

Зокрема, серед іншого, в резолютивній частині оригіналу ухвали слідчого судді Печерського райсуду від 12 травня було зазначено, що до Януковича було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в межах строку досудового розслідування, а саме – до 10 липня 2020 року, але копія ухвали, яка була надана стороні захисту, не містить визначення строку її дії.

А наявність дати закінчення строку дії обраного запобіжного заходу або відсутність такої дати в ухвалі слідчого судді фактично змінює суть ухваленого слідчим суддею рішення та не може вважатися опискою, пояснюють у суді.

Читайте також: СБУ підозрює керівництво музею Революції Гідності у розтраті 111 млн гривень
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...