Афганська комісія з прав людини звинуватила талібів в утиску жіночого населення

102
2 хвилини
Афганська комісія з прав людини звинуватила талібів в утиску жіночого населення
Афганська незалежна комісія з прав людини (АНКПЛ) звинуватила владу в країні радикальний рух «Талібан» в утиску жінок, зокрема у відмові їм у праві на участь в суспільному житті та на отримання освіти. Відповідну заяву опубліковано в понеділок на сторінці правозахисного органу в Twitter з нагоди Міжнародного дня дівчаток.

«Сьогоднішній день є приводом підтримати створення нових можливостей для дівчаток і підвищити обізнаність про нерівність, з якою вони стикаються в усьому світі. У цьому році в порівнянні з минулим в Афганістані стосовно жінок і дівчаток були широко поширені ганебні обмеження і приниження, в результаті чого вони були позбавлені всіх своїх основних прав. Ось уже 23 дні афганські дівчата позбавлені доступу до освіти, робота для жінок строго обмежена, а їх участь у політичному житті повсюдно порушується», — підкреслюється в заяві.

Крім цього, як зазначили в комісії, афганські жінки не мають доступу до харчування, цивільних права, медичного обслуговування, а також не захищені від дискримінації. «Систематично здійснюється насильство щодо жінок, а їх збори в Афганістані всіляко забороняються», — наголошується в повідомленні.

У зв’язку з цим, АНКПЛ «закликає міжнародну спільноту повністю підтримати основні права жінок в Афганістані». Таліби ж, на думку комісії, «повинні припинити цілеспрямовану дискримінацію щодо жіночого населення».

У вересні в АНКПЛ заявляли про те, що комісія постає перед величезними труднощами після захоплення влади в країні радикалами через те, що бойовики «Талібану», зокрема, привласнюють собі майно співробітників правозахисного органу і здійснюють напади на правозахисників.

Взявши під контроль всю територію країни, таліби почали вводити різні та, за їхніми словами, тимчасові обмеження щодо афганських жінок і дівчаток, пояснюючи це необхідністю створити в державі «належне ісламське середовище».

Читайте також: Україна і ЄС на саміті підписали угоду про спільний авіапростір
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...