Як зробити антисептик у домашніх умовах

184
1 хвилина

Рецепт від ВООЗ

Інгрідієнти: 

  • Етанол 96% – 833 мл або Ізопропіловий спирт 99,8% – 751  мл
  • Перекис водню 3% – 42 мл
  • Гліцерин 98% – 15 мл
  • Дистильована або кип’ячена вода

Щоб отримати літр антисептика, змішайте разом інгредієнти та додайте трохи води. Зауважте, що спирт повинен мати концентрацію не менше як 91%, перекис водню в цьому рецепті не є активною речовиною для знезараження рук, а слугує для інактивації мікробних спор. Гліцерин використовують для зволоження шкіри, але його можна замінити іншим пом’якшувальним засобом, що розчиняється у воді та спирті, наприклад, гелем алое.

Змішувати складники ВООЗ радить у посудині зі скла або нержавійної сталі, а зберігати антисептик краще в скляних або пластикових пляшках з корком або кришкою. Отриману суміш зручно розлити в маленькі пляшечки, щоб носити з собою.

У цьому рецепті не радять використовувати ароматичні речовини для уникнення алергічних реакцій, проте якщо ви точно знаєте, що алергії у вас немає, можна додати до 10 крапель ефірної олії для приємного аромату, як у наступному рецепті.

Як правильно користуватися антисептиком

Використовуйте антисептик, коли не маєте можливості помити руки з милом та якщо на шкірі немає видимого бруду.

Нанесіть на руки таку кількість антисептику, від якої вони стануть повністю вологими. Обробляйте руки не менше як 30 секунд тими самими рухами, які ви робите під час миття рук з милом.

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...