Як робити гімнастику для очей?

189
2 хвилини
Наші очі у звичайному житті отримують немаленьке навантаження через різноманітні гаджети. Під час карантину ми постійно сидимо вдома, ще більше працюємо за комп’ютером, сидимо у гаджетах, тож навантаження на очі збільшується. 

При тривалій роботі з гаджетами ми більше концентруємо увагу, рідше кліпаємо, ширше відкриваємо очі: це призводить до пересихання слізної плівки, яка захищає око. Ці всі фактори викликають дискомфорт, відчуття сухості, печіння, чутливість до світла, почервоніння, розмитість картинки та важкість із фокусуванням.

Як правильно робити гімнастику для очей?

Важливою є не лише сама гімнастика для очей, але і фізична активність загалом. Під час зарядки ми розминаємо шию та тіло, покращується кровообіг до очей та мозку. Це все позитивно впливає на наш зір.

Гімнастика для очей дозволяє зміцнювати зовнішні та внутрішні м’язи ока. Ось кілька вправ для зору, які можна виконувати вдома:
  • Рухати очима у різних напрямках. Це можуть бути рухи вгору-вниз, по діагоналі, вліво-вправо чи по колу. Також очима можна обводити різні предмети: ромби, квадрати, вісімки та інше.
  • Дуже часто кліпати впродовж хвилини, а потім сильно заплющити очі на кілька секунд і відкрити, тобто розслабити їх. Так можна повторити 6-10 разів.
  • Дивитись у вікно. Можна намалювати собі точку на склі або фокусувати увагу на ручці вікна, тобто усі наша увага – на предмет, що поруч. А потім слід відвести погляд на найдальшу точку перед очима. І так повторити кілька разів.
Тривала робота за комп’ютером без перерви та у несприятливих умовах шкодить усім, просто кожен ці зміни відчуває по-різному.
Постійне перенапруження очей не призводить до сліпоти чи критичних порушень зору, якщо немає якихось супутніх захворювань. Водночас неправильна поведінка може створювати сильний дискомфорт. Це може бути хронічний біль в очах чи біль у голові, які можуть псувати якість життя людини. До того ж, це може знижувати продуктивність людям, робота яких зав’язана на роботі за комп'ютером.

Матеріал The Village Україна.
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...