Як правильно мити руки

225
3 хвилини
Як правильно мити руки

Регулярне миття рук – найпростіше, що ми можемо зробити для свого здоров’я та профілактики захворювань. Руки – це наш первинний контакт із зовнішнім світом та іншими людьми. На руках можемо переносити інфекції, які передаються контактним та аліментарним (через слизові та ясна) шляхом.

Як це відбувається? Людина привіталась за руку з хворим на грип, потім з’їла яблуко і так захворіла сама. Або привіталася за руку, потерла очі чи рот – і заразилась.

Миття рук і прибирання не має стати проблемою та нав’язливою історією. Не треба постійно думати про те, що навколо нас повно бактерій та вірусів. Бо так і є, і змінити нам це не вдасться. Але ми можемо дотримуватись елементарних правил гігієни.

Загальні правила однакові для всіх: не відвідувати людні місця (вихідні у торговому центрі – погана ідея), збалансовано харчуватись, обмежити тісні контакти з людьми (не цілуватись під час зустрічі), частіше перебувати на свіжому повітрі.

Як правильно мити руки?

Мити руки потрібно проточною водою з милом – це найефективніший спосіб. Так ми фізично змиваємо бруд і віруси. Краще обирати рідке мило, особливо в публічних місцях чи в офісі. Тверде мило допускається вдома, де ним користується обмежена кількість людей, у стані здоров’я яких ви впевнені.

Якщо у громадському місці є лише брускове мило, краще просто помити руки водою та скористатись антисептиком опісля. Важливо мити руки перед туалетом. Статеві органи – ті ж слизові оболонки, через які можемо інфікуватись.

  1. Зволожуємо руки водою.
  2. Беремо достатню кількість мила.
  3. Потерти долоні одна об одну, а також з тильного боку, між пальцями та поверхню долоні.
  4. Змиваємо руки проточною теплою водою.
  5. Витерти руки одноразовою серветкою чи паперовим рушником.

Намилювати руки потрібно хоча б 20 секунд – це дуже важливо. Загалом процедура миття рук має тривати близько хвилини. Лікарям або людям, що постійно контактують з іншими, мити руки варто довше та ретельніше.

Чим витирати руки?

Не варто користуватись бавовняними рушниками у публічних місцях. Найкраще – це одноразові рушники або серветки. Автоматичних сушарок у громадських туалетах краще уникати. Закручувати кран варто не щойно помитою, чистою рукою, а рушником.

Вдома витирати руки слід індивідуальним рушником, прати який потрібно хоча б двічі на тиждень.

Як часто мити руки?

Мити руки потрібно хоча б п’ять разів на день, але кількість залежить від сфери діяльності людини та її звичок. Робити це варто перед кожним прийомом їжі, перед та після походу в туалет, перед контактом з обличчям, після привітання за руку та після прогулянок. Це базові правила гігієни, які не залежать від того, введений у країні карантин чи ні. Якщо у людини є хвороби шкіри, треба зволожувати руки спеціальними засобами. 


Матеріал Village Україна. 

  • Коментарі
Завантаження коментарів ...