ВООЗ зібрала нову команду для розслідування походження COVID-19

77
2 хвилини
ВООЗ зібрала нову команду для розслідування походження COVID-19
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) створила нову робочу групу з 20 вчених, щоб відновити розслідування походження COVID-19. Про це в неділю повідомила газета Wall Street Journal.

У нову команду вчених увійдуть фахівці в області лабораторної безпеки, біозахисту, генетики та хвороб тварин. Дослідження будуть проводитися на території Китаю і кількох інших країн.

Науково-консультативна група за походженням нових патогенів буде функціонувати на постійній основі. Вона буде розслідувати спалахи захворювань і виявляти небезпечну діяльність людей, яка може привести до появи нових хвороб. Попередня група вчених відвідала Ухань, де, імовірно, з'явився COVID-19, і рекомендувала китайським дослідникам проаналізувати банки крові і додатково вивчити найперші випадки захворювання. Китай не повідомив про виконану роботу, а перша робоча група ВООЗ була розформована.

На відновленні розслідування наполягли офіційні особи адміністрації Джо Байдена, в тому числі держсекретар США Ентоні Блінкен. Знайти причини походження коронавірусної інфекції необхідно до того, як зразки крові перших жертв коронавірусу стануть непридатними для вивчення. Також протягом декількох місяців уряд Китаю вимагав від генерального директора ВООЗ Тедроса Адхана Гебрейесуса провести розслідування на території не тільки КНР, але і, наприклад, Італії та США.

Попередня команда розслідування заявляла, що наданих китайськими вченими відомостей виявилося недостатньо для остаточних висновків про походження COVID-19.

Згідно зі спільним звітом китайських вчених і ВООЗ, опублікованому в березні за підсумками місії в місті Ухань, коронавірус, швидше за все, передався від диких тварин до людини через проміжну ланку. На думку експертів, вірус, імовірно, спочатку поширився серед однієї популяції тварин, що послужила природним «резервуаром», в якому коронавірус зміг мутувати, а потім подолав міжвидовий бар'єр і отримав здатність заражати людей.

Читайте також: Глава Pfizer заявив, що повернення до нормального життя після пандемії можливе протягом року
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...