ВООЗ заявила, що на боротьбу з пандемією коронавірусу потрібні $20-25 млрд

50
1 хвилина
ВООЗ заявила, що на боротьбу з пандемією коронавірусу потрібні $20-25 млрд
Розширення доступу населення планети до тестування на коронавірус, а також вакцинації, лікування та забезпечення засобами індивідуального захисту вимагає інвестицій у розмірі $20-25 млрд. Про це заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус.

«Нинішня архітектура фінансування готовності до пандемій та реагування на них не відповідає поставленій меті», — зазначив він, додавши, що фінансування «є занадто маленьким, важким для доступу і негнучким».

Голова ВООЗ закликав «перезапустити глобальне економічне відновлення», повністю профінансувавши стратегічний план і бюджет міжнародного партнерства ACT-Accelerator щодо забезпечення доступу у світі до діагностичних засобів і препаратів від COVID-19.

«Потрібні інвестиції від $20 до $25 млрд, щоб розширити доступ до тестування, лікування, індивідуальних захисних засобів і вакцини, а також підтримати поставлену ВООЗ мета вакцинувати 40% населення всіх країн до кінця нинішнього року і 70% до середини майбутнього року», — сказав Гебреїсус.

Він нагадав, що, за оцінками МВФ, в разі продовження пандемії в тих же масштабах «світ може зіткнутися до 2026 року з економічними втратами більш ніж в $5,3 трлн».

«Пандемія COVID-19 продемонструвала фундаментальну істину: краще запобігти, ніж її лікувати», — резюмував гендиректор.

Читайте також: ЄС приступив до оцінки «коктейлю з антитіл» компанії AstraZeneca
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...