ВООЗ виступила проти ремдесівіру для лікування COVID-19

183
2 хвилини
ВООЗ виступила проти ремдесівіру для лікування COVID-19
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) порадила лікарям не використовувати противірусний препарат ремдесівір компанії Gilead Sciences в якості лікування пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19, заявивши, що наразі «немає доказів» його ефективності.

Як повідомляє CNBC, це рішення різко контрастує з думкою американського регулятора.

Група міжнародних експертів, які надають консультації ВООЗ, заявила, що її рекомендація заснована на нових даних, які порівнюють ефекти декількох лікарських препаратів, включаючи інформацію чотирьох міжнародних рандомізованих випробувань за участю більше ніж 7000 пацієнтів, госпіталізованих з цим захворюванням. .

«Після ретельного вивчення цих даних група експертів ВООЗ, в яку входять експерти з усього світу, в тому числі чотири пацієнти, які перехворіли на COVID-19, дійшла висновку, що ремдесівір не має значного впливу на смертність або інші важливі наслідки для пацієнтів, такі як необхідність штучної вентиляції легенів або час для клінічного поліпшення», – пояснили в ВООЗ.

Рекомендація була опублікована в британському медичному журналі BMJ.

Своєю чергою компанія Gilead повідомила, що ремдесівір «визнаний стандартом лікування госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 в рекомендаціях багатьох авторитетних національних організацій, в тому числі Національного інституту охорони здоров'я США і Товариства інфекційних хвороб Америки, Японії, Великобританії і Німеччини».

«Ми розчаровані тим, що рекомендації ВООЗ ігнорують ці дані в той час, коли число випадків різко збільшується у всьому світі, а лікарі покладаються на Veklury (ремдесівір) як на перший і єдиний схвалений противірусний засіб для лікування пацієнтів з COVID-19 приблизно в 50 країнах», – сказав прессекретар Gilead Кріс Рідлі.

Читайте також: Перший транш вакцини від COVID-19 буде у розмірі понад 1,2 млн доз – Степанов
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...