ВООЗ та МОП закликали держави покращити умови праці медпрацівників

14
2 хвилини
ВООЗ та МОП закликали держави покращити умови праці медпрацівників
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) та Міжнародна організація праці (МОП) закликали країни покращити охорону праці медичних працівників з урахуванням уроків пандемії коронавірусу. У опублікованому в понеділок у Женеві керівництві з цієї теми вони рекомендували розробити програми дій у цій галузі як на національному рівні, так і у медичних установах.

«Такі програми повинні враховувати всі ризики, пов’язані з трудовою діяльністю», — зазначають ВООЗ та МОП, звертаючи увагу на необхідність захисту медпрацівників від інфікування та впливу хімічних речовин, а також забезпечення їхньої фізичної та соціально-психологічної безпеки. Важлива роль у вирішенні цього завдання належить, вважають вони, урядам, роботодавцям, працівникам та службам охорони праці. ВООЗ та МОП наголосили на необхідності інвестувати у цю сферу, вести моніторинг та займатися підготовкою кадрів.

Пандемія коронавірусу призвела до посилення навантаження на медичний персонал. За даними ВООЗ, за перші 18 місяців пандемії від ковіда померло близько 115,5 тис. працівників охорони здоров'я.

«Ще до пандемії COVID-19 сектор охорони здоров’я був серед найнебезпечніших для роботи», — нагадала директор департаменту ВООЗ з питань довкілля та здоров’я. За її словами, зараз лише невелика кількість медичних закладів у світі має програми охорони праці. Працівники охорони здоров’я «через погані умови праці страждають від інфекцій, кістково-м’язових розладів та травм, насильства та залякування на робочому місці, синдрому вигоряння та алергії».

Читайте також: Глава ВООЗ заявив про наявність умов для появи більш небезпечного штаму коронавірусу
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...