ВООЗ стурбована, що вакцини від COVID-19 викликають «хибне почуття безпеки»

111
2 хвилини
ВООЗ стурбована, що вакцини від COVID-19 викликають «хибне почуття безпеки»
Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебреїсус висловив занепокоєння тим, що вакцини від COVID-19 викликають «хибне почуття безпеки».

«Ми стурбовані помилковим почуттям безпеки, яке існує в багатьох країнах і громадах», — сказав він на брифінгу в Женеві.

За словами голови ВООЗ, може виникати відчуття, ніби вакцини «покінчили з пандемією COVID-19 і щепленим людям не потрібно вживати будь-яких запобіжних заходів». «Вакцини рятують життя, але вони не повністю запобігають передачі вірусу», — зазначив Гебреїсус.

Гендиректор повідомив, що, згідно з наявними даними, до появи Дельта-штаму коронавірусу вакцини знижували передачу інфекції приблизно на 60%, а після його появи цей показник зменшився приблизно до 40%. За його словами, хоча «епіцентром пандемії COVID-19 знову є Європа, жодна країна не перебуває поза небезпекою».

У зв'язку з цим глава ВООЗ закликав усі держави продовжувати вживати заходи щодо запобігання поширення коронавірусу. Серед цих заходів — носіння масок та фізичне дистанціювання. Крім того, населенню рекомендовано уникати місць з великим скупченням людей, а зустрічі потрібно проводити або на відкритому повітрі, або в приміщеннях, що добре провітрюються. Крім доступу до вакцинації, слід забезпечити населенню всіх країн доступ до швидкого тестування на коронавірус, а також до нових варіантів лікування.

Як вважає Гебреїсус, «нинішній хаос з пандемією» говорить про те, що «світу необхідна міцна глобальна угода, щоб встановити правила гри для підготовки до пандемій та реагування на них». Цій темі буде присвячено спеціальну сесію Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, яка пройде в Женеві з 29 листопада по 1 грудня.

Читайте також: EMA отримало заявку на реєстрацію препарату Lagevrio від COVID-19
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...