Від коронавірусу у світі померли щонайменше 80 тис. медичних працівників

477
2 хвилини
Від коронавірусу у світі померли щонайменше 80 тис. медичних працівників
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) та її партнери виступили в четвер у Женеві зі спільною заявою, в якій закликали країни поліпшити захист медичного персоналу від COVID-19.

Як наголошується в документі, з січня 2020 року по травень 2021 коронавірусна інфекція, за оцінками ВООЗ, могла забрати життя від 80 до 180 тисяч медичних працівників.

ВООЗ і її партнери чекають від країн «негайних і конкретних дій» в забезпеченні захисту медперсоналу від зараження. Підкреслюється, що співробітники медичних установ є «основою системи охорони здоров’я», і в умовах пандемії «їх прихильність справі і професіоналізм очевидні для всіх».

Автори заяви вважають «обнадійливим» той факт, що на сьогодні захворюваність серед медичного персоналу знизилася. Разом з тим, за їхніми словами, це не повинно привести до «самозаспокоєння». Наявні в розпорядженні ВООЗ дані 119 країн свідчать про те, що станом на вересень 2021 року в середньому у світі лише 40% медпрацівників були повністю вакциновані від коронавірусу.

В Африці та країнах Західно-Тихоокеанського регіону рівень імунізації істотно нижче середнього — приблизно 10%, тоді як у 22 державах з найвищими доходами цей рівень сягає 80%.

У заяві висловлено глибоку стурбованість низьким рівнем вакцинації серед медичного персоналу та відсутністю рівного доступу до вакцинації в країнах з низькими та високими доходами. ВООЗ і її партнери закликали політичних лідерів зробити все можливе для захисту працівників охорони здоров'я в умовах пандемії, і зокрема, забезпечити їх пріоритетну вакцинацію.

Читайте також: У США схвалили застосування бустерних доз вакцини Moderna і J&J
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...