В Україні у 5-6 разів зросло споживання деяких антибіотиків – МОЗ

146
1 хвилина
В Україні у 5-6 разів зросло споживання деяких антибіотиків – МОЗ
В Україні у 5-6 разів зросло споживання антибіотиків деяких груп. Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Споживання антибіотиків зросло по деяких групах у 5-6 разів, коли починають приймати антибіотики не за призначенням лікаря, а самостійно, без будь-яких підстав. Ми неодноразово наголошували, що це повинно відбуватися лише за призначенням лікаря», – сказав Степанов, нагадавши, що безконтрольний прийом антибіотиків може призвести до розвитку антибіотикорезистентності, тобто зменшення чутливості збудників хвороби до лікарського засобу.

За словами міністра, в протоколі лікування COVID-19 чітко визначено, в яких ситуаціях потрібно призначати антибіотикотерапію. Він закликав українців не займатися самолікуванням, а звертатися до лікарів.

Також Степанов повідомив, що зараз ситуація із забезпеченням лікарень антибактеріальними засобами контрольована. «Щодо ситуації з антибіотиками... ситуація контрольована, деякі лікарні забезпечені 2-3 місячним запасом препаратів антибактеріального спектра», – додав він.

Читайте також: Кабмін затвердив жорсткий карантин з 8 по 24 січня
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...