В Україні розробляють три вакцини від ковіду

1035
1 хвилина
В Україні розробляють три вакцини від ковіду
Міністерство охорони здоров'я заявило, що в Україні розробляють три вакцини від коронавірусної хвороби. Дві з них отримали державне фінансування, у третю інвестували приватні гроші.

Про це розповів головний санітарний лікар, заступник міністра Віктор Ляшко, пише LB.

Першу вакцину розробляє Інститут біології клітини у Львові під керівництвом академіка Андрія Сибірного.

«Він розробляє вакцину, де білок коронавірусу вирощується на дріжджах. У біореакторі відбувається його очищення. Далі цей білок може бути доведений до лікарської форми. І як, наприклад, рекомбінантна вакцина, він може бути зареєстрований для доклінічних і клінічних досліджень і вже потім зареєстрований як препарат. Для прикладу, за такою технологією виробляється вакцина проти гепатиту В, коли також береться білкова основа», — сказав Ляшко.

За його словами, до вересня робота відбуватиметься в лабораторії. Потім почнеться процес виготовлення лікарської форми і проведення доклінічних досліджень на тваринах.

Друга вакцина розробляється в Інституті біохімії ім. Палладіна, який очолює академік Сергій Комісаренко. Третьою вакциною займається приватна компанія «Діапроф-Мед».

За його словами, розробники шукають виробника, який погодився б масштабувати цю технологію і виготовляти вакцину. Він підкреслив, що виробництво власної вакцини — тривалий процес, бо клінічні дослідження будь-якого препарату будуть тривати довго.

Читайте також: Кабмін продовжить адаптивний карантин до серпня
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...