В Україні посилили карантинні заходи для невакцинованих громадян

125
2 хвилини
В Україні посилили карантинні заходи для невакцинованих громадян
Кабінет міністрів України затвердив постанову про посилення карантинних обмежень для громадян, які не пройшли вакцинацію від COVID-19, в регіонах, де встановлено жовту зону епідемічної небезпеки. Відповідне рішення ухвалено у середу.

За його словами, уряд вносить зміни до постанови №1236 і посилює вимоги щодо вакцинації від коронавірусу для регіонів «жовтої» зони.

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, виступаючи перед членами кабміну, зазначив, що наразі у жовтій зоні роботу кафе, ресторанів, спортзалів, торгових центрів та інших громадських закладів буде дозволено за умови вакцинації двома дозами 100% персоналу. Завітати до цих закладів, за його словами, зможуть громадяни, які пройшли повний курс вакцинації, а також за наявності у них негативного ПЛР-тесту або сертифікату про одужання.

Раніше у регіонах жовтої зони карантину достатньо було отримання однієї дози вакцини від коронавірусу як для відвідування громадських закладів, так і для роботи персоналу цих сфер загалом.

Згідно з прийнятими змінами, також скорочено термін дії жовтого сертифіката про одну дозу вакцини зі 120 до 30 днів. Крім того, перевірка сертифікатів тепер повинна здійснюватися за допомогою програми «Дія» за QR-кодом. Штраф власникам закладу за неналежну перевірку сертифікату становитиме від 34 до 170 тисяч гривень.

Зараз у «жовтій зоні» карантину знаходяться Кіровоградська та Тернопільська області, а більшість регіонів віднесено до «червоної зони» з максимальними карантинними обмеженнями.

Читайте також: 286 121 людину вакциновано проти COVID-19 за минулу добу
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...