В Україні планують створити єдиний центр зберігання вакцин проти COVID-19

43
2 хвилини
В Україні планують створити єдиний центр зберігання вакцин проти COVID-19
В Україні планують створити спеціальний центр для тривалого зберігання вакцин проти коронавірусної інфекції у наднизьких температурах, який зможе одночасно вміщувати сотні тисяч доз препарату.

Про це повідомив голова комітету Верховної ради з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький у Facebook.

За його словами, національний центр для зберігання вакцини хочуть створити у Києві або у безпосередній близькості до міжнародного аеропорту «Бориспіль». У ньому встановлять спеціальні холодильники. Один такий об’ємом 1000 літрів, що вміщує 250 тисяч доз, вже перебуває в Україні.

Радуцький також зазначив, що до транспортування та тривалого зберігання вакцини від COVID-19 Україна залучить приватні логістичні компанії.

«В нас є два шляхи — самостійно створювати систему логістики вакцин, які потребують зберігання в температурі від -60 до -80 градусів Цельсія, або залучити логістичні компанії, які вже мають необхідне обладнання та досвід. Другий шлях є більш ефективним з точки зору вимог часу та довгострокової перспективи», — підкреслив нардеп.

Він розповів, що відповідно до плану з центру зберігання логістична компанія у спеціальних термобоксах транспортуватиме вакцини до пунктів щеплення у регіонах. Там вакцина зможе зберігатися до 5 днів у звичайному холодильному обладнанні (від +2 до +8 градусів Цельсія).

Окрім того, нардеп додав, що перші партії вакцини можуть прибути в Україну уже наприкінці січня-лютого.

Читайте також: Українці, які перебувають в Польщі, зможуть отримати вакцину від COVID-19 безкоштовно
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...