Україна уклала контракт на 1,8 млн доз китайської вакцини від COVID-19

26
3 хвилини
Україна уклала контракт на 1,8 млн доз китайської вакцини від COVID-19
Україна отримає 1,8 мільйона доз вакцини проти COVID-19 за підписаним Міністерством охорони здоров’я контрактом з китайською компанією Sinovac Biotech — за ціною 504 грн за дозу. Очікується її постачання в максимально короткі терміни — перша партія вакцини в кількості 700 тисяч доз має бути поставлена в Україну протягом 30 днів після офіційної реєстрації. Про це УНН повідомили у пресслужбі Офісу Президента.

«На виконання завдання Президента України Володимира Зеленського Міністерство охорони здоров’я уклало контракт про постачання на територію України в максимально короткі терміни вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech проти респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», — йдеться у повідомленні.

Переговори МОЗ, як вказано, вело з вересня 2020 року. «Складність у проведенні перемовин зумовлена гострою глобальною конкуренцією за справді якісні та безпечні вакцини. Всі без винятку цивілізовані держави світу намагаються домовитися про закупівлю такої вакцини в умовах, коли надійні виробники ще не можуть повністю задовольнити глобальну потребу», — зазначили в Офісі Президента.

Повідомляється, що Sinovac Biotech є найбільшою китайською компанією з виробництва вакцин. Щорічно вона виготовляє від 300 до 500 мільйонів доз вакцин, які схвалені в 34 країнах світу. Компанія розробила та вивела на ринок вакцини проти гепатиту А і В, вірусів грипу, включно з пташиним, паротиту. «Рішення про закупівлю вакцини Sinovac Biotech проти COVID-19 у кількості 50 мільйонів доз вже ухвалила зокрема Туреччина», — вказали в ОПУ.

«Україна використовуватиме вакцину Sinovac Biotech для захисту насамперед тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією. Щеплення буде безкоштовним», — додали в ОПУ.

Володимир Зеленський відзначив, що контракт укладено саме з досвідченим виробником вакцин.

«Головне, що ми провели дуже активну багатомісячну переговорну роботу й отримали конкретний результат. У короткий термін почнемо масштабну державну програму вакцинації. Нам украй потрібно захистити найбільш „ризиковані“ соціальні групи, і держава точно виконає це завдання», — сказав Президент.

Вакцина Sinovac Biotech (CoronaVac), як зазначається, є інактивованою вакциною, яка випускається у шприці та зберігається при температурі від +2 до +8 градусів за Цельсієм. Проведені клінічні випробування у різних країнах, за результатами проміжних даних, показали ефективність препарату до 97%. Так, ІІІ фазу клінічних випробувань було проведено в Індонезії (1600 пацієнтів, ефективність 97%) та Туреччині (1325 пацієнтів, ефективність 91%). Завершується III фаза клінічних випробувань у Бразилії, проміжні результати очікуються 7 січня 2021 року.

Читайте також: Німеччина передасть Україні 18 апаратів ШВЛ на понад 500 тисяч євро
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...