Україна подала першу частину заявки на отримання вакцини від СOVID-19

130
2 хвилини
Україна подала першу частину заявки на отримання вакцини від СOVID-19
Глобальний альянс із вакцин та імунізації (ГАВІ) отримав від України першу частину заявки до світової ініціативи COVAX на 8 млн доз вакцини від COVID-19, якими провакцинують 4 млн українців. Про це інформує Центр громадського здоров'я (ЦГЗ).

Було визначено 12 пріоритетних груп населення, які сукупно охоплюють майже 21 млн людей (20 866 390), або 50% населення України. До них входять працівники сфери охорони здоров’я, військові, освітяни, люди похилого віку та особи, які проживають у соцзакладах, люди із супутніми захворюваннями тощо.

Зазначається, що ЦГЗ провів консультації щодо логістичних питань із Державним експертним центром, Держлікслужбою, операторами авіасполучення, ДП «Укрвакцина», з фармацевтичними підприємствами та складськими приміщеннями.

Також було здійснено аудит холодильного обладнання і сформовано спільну базу даних із наявним холодильним обладнанням в Україні.

Другу частину заявки до COVAX буде подано 14 грудня 2020 року.

«Україна послідовно виконує умови участі в глобальній ініціативі COVAX, аби забезпечити громадян захистом від COVID-19. Перша партія вакцин вже на початку 2021 року забезпечить до 5% обсягу доз, який ми маємо отримати. Наразі триває підготовка логістичних маршрутів, щоби незалежно від необхідного вакцинам температурного режиму ми могли ефективно їх використати». – зазначив в. о. генерального директора Центру громадського здоров’я України Ігор Кузін.

«Додатково Україна веде перемовини з іншими виробниками напряму за кошти держбюджету. На закупівлю вакцини заклали 15 млрд грн. Залежно від перемовин, вакцина може прийти раніше чи пізніше від COVAX», – зазначив Ігор Кузін.

Читайте також: Степанов попросив США екстрено надати Україні вакцину від COVID
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...