Україна обговорює закупівлю вакцини від COVID-19 із трьома країнами

27
1 хвилина
Україна обговорює закупівлю вакцини від COVID-19 із трьома країнами
Україна обговорює закупівлю вакцини від COVID-19 на рівні посольств США, Великобританії і Німеччині, а також із компаніями-розробниками. До перемовин залучені Світовий банк та Європейський інвестиційний банк.

Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив під час зустрічі з послами країн G7 та Євросоюзу, йдеться на урядовому порталі.

За словами прем'єра, у бюджеті України на 2021 рік планується створити спеціальний фонд, кошти з якого йтимуть на закупівлю вакцини.

«Україні потрібен доступ до вакцини вже на початку наступного року, щоб ми могли якомога швидше почати процес вакцинації лікарів та інших груп населення, що перебувають у зоні ризику», — констатував він.

Україна в межах ініціативи COVAX підписала технічні документи про надання 8 млн доз вакцини від COVID-19 — цього вистачить на вакцинацію 4 млн громадян (одній людині потрібно дві дози). 12 грудня COVAX схвалив запит на поставку вакцини до України.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов сказав, що перші дози можуть надійти до України вже в лютому 2021 року. За розрахунками РНБО, масова вакцинація розпочнеться не раніше ніж у середині року.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, в березні заплановано отримання першого мільйона доз вакцини від COVAX, а потім кількість закуповуваних доз зростатиме щомісяця.

Читайте також: У МОЗ назвали регіони-лідери за добовим приростом хворих на COVID-19
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...