Україна не може розробляти вакцини, але готова розпочати виробництво — Зеленський

178
2 хвилини
Україна не може розробляти вакцини, але готова розпочати виробництво — Зеленський
Президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні немає технічних можливостей для проведення досліджень і розробки будь-яких вакцин, зокрема від коронавірусу, проте триває підготовка до їхнього масового виробництва.

Про це він сказав протягом брифінгу під час робочої поїздки до Миколаївської області в п’ятницю, 21 серпня.

«Від самого початку пандемії ми збирали всіх фахівців. У нас є геніальні медики, і це правда. Технічно ми жодні вакцини не могли виробляти, ні розробляти з точки зору науки — технічного обладнання науки медичної теж немає. За всієї поваги, ще раз, до наших медиків і вчених. До них немає запитань, вони молодці. Але нічого не було зовсім, лабораторій жодних не було, виробництва вакцин — скажу вам відверто: нині вже є декілька підприємств, які готові масово виробляти», — розповів Зеленський журналістам.

Він зауважив, що Міністерство охорони здоров’я України вже розпочало переговори з країнами-розробниками вакцини від коронавірусу.

«Якщо нам вдасться взяти вакцину у тієї чи іншої країни, ми готові її масово виробляти, допомагаючи іншим країнам і насамперед допомагаючи українцям», — наголосив президент.

Окрім цього, в Україні планується створити дослідний центр, який спеціалізується на розробці вакцин.

«Питання глобальне про науку, про медицину, про розробку вакцин на майбутнє, тому це завдання вже поставлено. Міністерство охорони здоров’я і прем'єрміністр окремо збирають учених, ми робитимемо окремий центр, збиратимемо найкращих вчених України, щоб ми з вами перед будь-якими майбутніми викликами були готові. На це потрібен час, але я вважаю, що у нас, якщо є бажання, то все інше ми зробимо», — сказав Зеленський.
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...