У США схвалили застосування бустерних доз вакцини Moderna і J&J

252
2 хвилини
У США схвалили застосування бустерних доз вакцини Moderna і J&J
Американський медичний регулятор дозволив масове застосування додаткових (бустерних) доз вакцини проти коронавірусу від компаній Moderna і Johnson&Johnson (J&J).

Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) при Міністерстві охорони здоров'я і соціальних служб США «розширило застосування бустерних доз вакцини від COVID-19 для відповідних критеріям груп населення».

У випадку з препаратом від Moderna застосовувати бустерну дозу можна «мінімум через шість місяців» після повної вакцинації. Дозвіл поширюється на людей «у віці 65 років і старше», на осіб у віці «від 18 до 64 років, схильних до значного ризику тяжкого перебігу захворювання», а також на жителів США в цій же віковій категорії, які через рід їх діяльності мають високий ризик зараження.

У випадку з препаратом від Johnson & Johnson бустерну дозу можна застосовувати «мінімум через два місяці» після повної вакцинації. Даний препарат ефективний при введенні однієї дози. Дозвіл поширюється на людей «у віці 18 років і старше».

У вересні управління дозволило масове застосування бустерних доз вакцини від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech для найбільш вразливих груп населення. Тепер представники даного регулятора уточнили, що людей, прищеплених одним препаратом від коронавірусу, можна ревакцинувати іншим.

Представники Управління з продовольства і медикаментів США уточнили, що тепер всі три схвалені в США препарати можна використовувати для ревакцинації незалежно від того, яким з них був спочатку щеплений пацієнт. Фахівці відзначили, що «відома і потенційна користь» такого методу «переважає відомі та потенційні ризики».

Читайте також: 20 жовтня від COVID-19 вакциновано понад 251 тисячу українців
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...