У МВС пояснили, хто в Україні може штрафувати за порушення карантину

197
1 хвилина
У МВС пояснили, хто в Україні може штрафувати за порушення карантину
У Міністерстві внутрішніх справ розповіли, що штрафувати за порушення карантину в Україні можуть не тільки поліцейські і санітарні лікарі, а й місцеві органи влади.

Як повідомляє РБК-Україна, за порушення карантину передбачені штрафи і тюремні ув’язнення.

Зокрема, всі порушення карантину караються за статтею 325 Кримінального кодексу України. Якщо дії громадян призвели до поширення вірусу, винним загрожує від 17 тисяч гривень штрафу до трьох років в’язниці. У разі загибелі людей — від 5 до 8 років ув’язнення. Для посадових осіб штрафи становлять 34−170 тисяч гривень.

Як зазначив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко, в країні не передбачена відповідальність за політичні заяви.

«Якщо особисто мер порушить правила карантину, то ми особисто мера будемо штрафувати. Але за політичні заяви у нас немає відповідальності. У них у всіх вибори, вони на цих виборах хочуть покрасуватися перед виборцями. Сподіваюся, що мерів, які не займаються захистом своїх громадян від коронавірусу, що не будуть обирати», — сказав він.

Нинішній карантин в Україні діє до 31 жовтня. Країну поділили на чотири зони за рівнем небезпеки поширення коронавірусу. У кожній з них діє певна низка обмежень.

Читайте також: У дитсадку під Києвом виявили спалах коронавірусу
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...