Тяжких ускладнень після щеплення не було у жодного медика – Радуцький

112
1 хвилина
Тяжких ускладнень після щеплення не було у жодного медика – Радуцький
В Україні від початку кампанії вакцинації проти COVID-19 не виявили жодного випадку тяжких ускладнень у тих, хто отримав щеплення.

Про це повідомив голова Комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький у Facebook у вівторок, 2 березня.

«Зараз вакциновано трохи більше 5 тисяч медиків. Жодного випадку анафілактичного шоку або інших тяжких ускладнень. Побічні ефекти, які фіксуються у 5-7% вакцинованих, досить стандартні. Як і при будь-якому щепленню — почервоніння або поява папул в місці ін'єкції, незначне підвищення температури», — зазначив Радуцький.

При цьому він додав, що від ускладнень коронавірусу щодня помирає в середньому 150-200 осіб. Запобігти цьому можливо тільки за допомогою щеплень.

Водночас Радуцький підкреслив, що для зменшення росту захворюваності на COVID-19 необхідно прискорити темпи вакцинації.

«МОЗ обіцяє збільшити кількість вакцинованих до 10-15 тисяч на день. Але нам необхідно рухатися в десять разів швидше, щоб до кінця року вакцинували принаймні 10 мільйонів українців. Інакше восени будемо мати чергову хвилю коронавірусу, і доведеться знову запроваджувати більш суворі карантинні обмеження. У той час, коли інші країни повернуться до нормального життя», — додав він.

Читайте також: Україні виділено 1 776 000 доз вакцини AstraZeneca в рамках COVAX
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...