Степанов представив план дій для чотирьох рівнів небезпеки коронавірусу

512
2 хвилини
Степанов представив план дій для чотирьох рівнів небезпеки коронавірусу
Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов представив у Верховній Раді план боротьби з коронавірусом, який передбачає певний алгоритм дій для кожного з чотирьох рівнів небезпеки.

За словами Степанова, зараз Україна перебуває на першому рівні: кількість нових випадків COVID-19 в добу — в межах 5−7 тисяч.

«Таке навантаження система охорони здоров’я здатна витримувати, а ще шість місяців тому, навіть три місяці тому, таке було неможливо», — зазначив міністр.

Глава МОЗ сказав, що Україна рухається до другого рівня, коли заповненість ліжок хворими на COVID-19 досягне 70% по країні, а щодня фіксуватимуть 8−10 тисяч нових випадків. В цьому випадку МОЗ почне розгортати тимчасові госпіталі поза установами охорони здоров’я, збільшить число медпрацівників у лікарнях, залучаючи людей з інших відділень і укладаючи нові контракти:

«На цьому рівні ми можемо опинитися найближчими тижнями. В такому випадку ми збільшимо, як я казав раніше, кількість ліжок у закладах охорони здоров’я на 30% всього ліжкового фонду. Це 52 тисячі ліжок».

Третій рівень — 11−15 тисяч випадків COVID-19 щодня і заповненість щонайменше 85% ліжок в лікарнях.

«Тут додатково до заходів другого рівня ми будемо забезпечувати введення жорстких карантинних обмежень в країні із застосуванням повного переліку обмежень червоного рівня епідемічної небезпеки», — заявив Степанов.

Також на цьому рівні почнеться мобілізація всіх медичних працівників, буде організовано роботу відомчих заходів для цивільного населення і польові госпіталі.

На четвертому рівні ресурси системи охорони здоров’я буде вичерпано, а в день фіксуватимуть близько 20 тис. випадків коронавірусу:

«Тут ми будемо змушені вводити активацію протоколу медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги».

Читайте також: Якщо матимемо понад 9 500 інфікованих щодоби, ми будемо змушені вводити жорсткий карантин – Зеленський
  • Коментарі
Завантаження коментарів ...